A WTCC szerint az új tagállamoknak mintegy 46 milliárd eurót hozhat 2010-ig a turizmus. A nemzetközi turisztikai szervezet tanulmánya a magyarokat és a lengyeleket tartja a legnagyobb nyertesnek: a két országba a következő 6 évben akár kétmillió új állást és 19 milliárd euró bevételt is hozhat az idegenforgalom. (MH, 9. old.)
