BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büntetés másfélszáz háziorvosnak

2004. július 21. szerda, 09:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Noha tavaly júliustól kötelező, 153 háziorvos mégsem fogad bejelentkezés alapján betegeket. Ők arra számíthatnak, hogy az egészségbiztosító visszavonja a fix díj felét, ami nagyjából 50-100 ezer forintot jelent. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár adatai szerint a praxisok 97 százalékában fogadnak előre egyeztetett időpontban betegeket. Ami a tapasztalatokat illeti: az orvosok 75 százaléka szerint bevált a program, 25 százalékuk azonban úgy véli, semmi értelme az egésznek, mert a sürgős esetek úgyis felborítják a listát, az előjegyzett betegek pedig gyakran késnek. (Nszab, 1., old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet