BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komoly orvoshiány a kórházakban

2004. október 4. hétfő, 07:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kisebb-nagyobb adóssággal küzd a kórházak kétharmada - derül ki a Magyar Kórházszövetség felméréséből. A megkérdezett 118 intézmény 10 százaléka működik hosszú távon is stabilan, csőd közeli helyzetben 15-16 kórház van. Az orvoshiány 20-30 százalékos, amit csak azonnali, minimum 15 százalékos fizetésemeléssel és fokozatos bérfelzárkóztatással lehetne rendezni. A szakértők szerint jövőre 40-50 milliárd forinttal kellene növelni a fekvőbetegkasszát a jelenlegi helyzet megoldása érdekében. (MH okt. 2-3., 5. old., NSZ okt. 2., 4. old., MN okt. 2., 2. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet