BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meg kell ismertetni az egészségeseket a Down-szindrómásokkal

2011. március 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén harmadik alkalommal rendezte meg a Down Egyesület a Down Világnapot Magyarországon. Az eseményen a Vígszínház társulata, Szalóki Ági és az artistaképző iskola növendékei léptek fel, de közreműködött az eseményen ef Zámbó István és Wahorn András is. Az egyesület kiemelten fontos küldetésének tekinti, hogy a megfelelő információ eljuttatásával elérjék, hogy kevesebb szülő mondjon le Down-szindrómával született gyermekéről, ezért az eseményen kialakítottak egy Down-Dada szobát, ahol hasznos tanácsokkal szolgáltak az érdeklődőknek.

"Nagyon fontos, hogy összehozzuk a fogyatékkkal élő és az egészséges gyermekeket nevelő családokat, hogy lássák egymást, játsszanak együtt, szokják meg egymást. Ez az első és legfontosabb lépés a társadalmi integrációjuk felé" - értékelte a rendezvényt Kisari Károly, a Down Egyesület elnöke.
Az egyesület munkája azonban túlmutat a világnap hagyományőrzésének megteremtésén, hiszen a szervezet már három országban (Magyarországon, Romániában és Ukrajnában) is elindította a Mindenkinek becsengettek! oktatási esélyegyenlőségi programját.

Az iskolai integrációs program keretében a fogyatékkal élő gyermekek a hagyományos oktatási rendszer keretei között együtt fejlődhetnek, heti egy-két alkalommal együtt játszhatnak és tanulhatnak egészséges kortársaikkal. Az együtt eltöltött idő alatt létrejött produktumot pedig - legyen szó rajzról vagy táncról - májusban a Nemzeti Színházban a Mindenkinek becsengettek!-gálán mutatják be.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet