BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hódórákat tartott az OBI és a WWF

2011. február 23. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén már tizenkilenc városban tart hódórát az OBI Hungary Retail Kft. és a WWF Magyarország, az órák keretében több mint 2600 általános iskolás diák ismerkedhet meg Európa legnagyobb rágcsálójával. A WWF Magyarország az OBI támogatásával 1996-ban, Fülöp herceg jelenlétében indította el Magyarország első sikeres emlős-visszatelepítési programját. Ennek célja az volt, hogy az eurázsiai hód, amely a 19. században eltűnt Magyarországról, ismét része legyen a hazai ártéri élővilágnak. A sikeres visszatelepítési programnak, az állomány hazai szaporulatának és a többek között Szlovéniából és Ausztriából történt természetes bevándorlásnak köszönhetően jelenleg már több mint ötszáz hód él Magyarországon. Az együttműködés része, hogy az OBI áruházakban tartott hódismereti órákon az általános iskolai diákok megismerkednek a hódok életmódjával, egyúttal a természetvédelem fontosságával és eszközrendszerével.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet