BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Intel volt a legzöldebb tavaly

2011. január 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Intel tett a legtöbbet azért tavaly, hogy minél kevesebb fosszilis energiaforrást vegyen igénybe - derült ki a Green Power Partnership felméréséből, amely a felhasznált alternatív, s így a megspórolt fosszilis energia mennyisége alapján állította sorba az amerikai vállalatokat, városokat, állami intézményeket. Mivel a rangsort a zöldenergia mennyisége adta, az élmezőnybe szükségszerűen a nagy energiafelhasználást produkáló cégek kerültek. Vannak a listán olyan szereplők is, amelyek nemcsak beszerzik a zöldenergiát, hanem termelik is azt. Ezek a cégek adott esetben száz százalék feletti teljesítményt is elérhetnek - amelynek egy részét vélhetően értékesítik. A lista azt is megmutatja, mely szektorok a leginkább energiaintenzívek: az amerikai légierő például a maga mintegy 8,5 milliárd kilowattórás fogyasztásával - a zöldenergia-fogyasztásuk a teljes felhasználás négy százaléka, ami mintegy 340 millió kilowattóra - igazi energiafaló. Ennek kevesebb mint nyolcadát fogyasztja el Pennsylvania állam. A kormányzati intézmények elsősorban a szélenergiát használják, a környezetvédelmi hatóság megújuló energiaforrásokat használ, az energiaügyi minisztérium viszont alig él ezzel a lehetőséggel.

Magyarországon egyelőre nincs sok értelme hasonló listát összeállítani, itthon egyelőre kisebb léptékű zöldítés képzelhető el. Ilyen lehet a KÖVET Egyesület zöldirodakampánya. A verseny egyelőre a figyelemfelkeltés eszköze, célja a környezet- és emberbarát irodai működés népszerűsítése, az irodai dolgozók környezeti szempontú tudatformálása, a legnagyobb mértékű megfelelés a Zöld Iroda Program alapján összeállított szempontrendszernek.

A benevezett irodáknak három hónap áll majd rendelkezésükre, hogy irodai működésükből a lehető legtöbbet kihozva váljanak zölddé. A verseny kezdetekor a jelentkezők egy állapotfelmérő és egy munkatársi kérdőív, valamint az iroda feltérképezése segítségével mérik fel a kiindulási állapotot. A verseny egy ismételt felméréssel zárul. A győzteseket független zsűri választja ki nyilvános szempontrendszer alapján. A legtöbbet fejlődött irodák a 2011 Legtöbbet Zöldült Irodája, míg a legjobban teljesítők a 2011 Legzöldebb Irodája díjat kapják. A jelentkezési határidő február 7-én jár le.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet