Az idén már zöld fővárosa is van az uniónak. A hagyományteremtő cím első birtokosa Stockholm. Az Európai Bizottság a kulturális fővárosok mintájára évről évre meghirdetné a zöld fővárosok versenyét is. A díj azokat a városokat részesíti majd elismerésben, amelyek élen járnak a környezetbarát városi életmód kialakításában. Stockholm után jövőre Hamburg viselheti majd a címet, a 2012-2013 évek városait pedig most keresik. A díj célja elősegíteni, hogy az európai városok kellemesebb, egészségesebb, élhetőbb lakóhelyekké váljanak. Az Európa Zöld Fővárosa címért minden, legalább 200 ezer lakosú város indulhat, azon országok esetében, ahol egy város lakossága sem éri el a 200 ezret, az ország legnagyobb városa pályázhat. A jelentkezési határidő február elseje.
