A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium 800 kilogramm balatoni halat adományoz Nyírkáta nehéz sorsú, munkanélküliséggel küszködő lakosainak, miután kiderült: az önkormányzat a rászorulóknak szeptember óta nem vagy csak részben fizette ki a segélyt. A kétezer lakosú községben 650, többnyire munkanélküli, elesett család él. Az adományból minden család asztalára mintegy másfél kiló hal jut. Az adomány annak a Balatonból kifogott 25 tonna, közel tízmillió forint értékű halmennyiségnek a része, amelyet Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter rászorulóknak adományoz. A balatoni halállomány nem őshonos fajainak (busa, amur, angolna) "lehalászása" fontos természetvédelmi feladat. A környezetvédelmi minisztérium tavaly decemberben már közel két tonna halat juttatott el Balaton környéki szeretetotthonokhoz, nagycsaládosokat, időseket, hajléktalanokat támogató szervezetekhez, fogyatékkal élőkkel, pszichiátriai betegekkel foglalkozó intézményekhez. A további haladományok elszállítása folyamatosan történik.
