A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium október végén átadta a kiemelkedő környezetvédelmi tevékenységet elismerő Arany Hangya Díját. Az önkormányzati kategóriában az egymillió forintos fődíjat Százhalombatta városa nyerte. A város a szelektív hulladékgazdálkodási rendszeréért kapta az elismerést. A díj egyetemi kategóriája lehetőséget ad a végzős, diploma megszerzése előtt álló diákoknak a környezetmenedzsment területén a tudományos diákköri munkájuk, szakdolgozatuk elismerésére. A kategóriában a százezer forintos fődíjat Fábián Zoltán nyerte a Konyhai hulladékok alternatív hasznosításának lehetőségei című munkájával. A díjakat az idei Hulladékgazdálkodási Napon tartott konferencia keretében adták át, amelyet Kling István, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium államtitkára nyitott meg. A konferencián szó esett az akkumulátorok és gumiabroncsok hulladékainak kezeléséről, az ipari, ökommunális és önkormányzati begyűjtési, illetve hasznosítási és kezelési rendszerekről, valamint a komplex hulladék-visszagyűjtési stratégiákról.
