BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százhalombattáé az Arany Hangya

2009. november 11. szerda, 23:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium október végén átadta a kiemelkedő környezetvédelmi tevékenységet elismerő Arany Hangya Díját. Az önkormányzati kategóriában az egymillió forintos fődíjat Százhalombatta városa nyerte. A város a szelektív hulladékgazdálkodási rendszeréért kapta az elismerést. A díj egyetemi kategóriája lehetőséget ad a végzős, diploma megszerzése előtt álló diákoknak a környezetmenedzsment területén a tudományos diákköri munkájuk, szakdolgozatuk elismerésére. A kategóriában a százezer forintos fődíjat Fábián Zoltán nyerte a Konyhai hulladékok alternatív hasznosításának lehetőségei című munkájával. A díjakat az idei Hulladékgazdálkodási Napon tartott konferencia keretében adták át, amelyet Kling István, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium államtitkára nyitott meg. A konferencián szó esett az akkumulátorok és gumiabroncsok hulladékainak kezeléséről, az ipari, ökommunális és önkormányzati begyűjtési, illetve hasznosítási és kezelési rendszerekről, valamint a komplex hulladék-visszagyűjtési stratégiákról.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet