Jótékonysági akciót indított október közepén, a Világélelmezési Napon a Raiffeisen Bank: december 20-áig minden okoskártyás fizetés után tíz forintot ajánl fel erre a célra. Az akció kedvezményezettjei a gyermekotthonokban élő fiatalok. A Gyermekétkeztetési Alapítvány már a korábbi két hasonló akcióban is a Raiffeisen Bank partnere volt, most ismét pályázatot hirdet a gyermekotthonoknak. A pályázók listája kikerül a www.kozosen.hu honlapra, ahol bárki szavazhat az általa leginkább rászorulónak ítélt intézményre. A támogatható intézmények számát a szavazást követően határozzuk meg, de a tíz legtöbb szavazatot kapó intézményben élő gyermekek biztosan számíthatnak a támogatásra - mondta Berta Klára, a Gyermekétkeztetési Alapítvány marketingvezetője. A bank tavaly októberben indította el a programot, akkor tízmillió forint gyűlt össze, amelyből kilenc csecsemőotthon két hónapra elegendő minőségi élelmiszerhez jutott a Gyermekétkeztetési Alapítvány közreműködésével. Idén tavasszal, a program folytatásában 11 gyermekotthon több mint 1500 lakója jutott pályázat útján minőségi élelmiszerhez.
