BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A leginkább környezettudatosa Holcim és a Pannon

Október közepén osztották ki a CSR Hungary díjakat, a nagydíjat a Holcim nyerte el a nagyvállalati kategóriában. Szinte ezzel egy időben a Követ is átadta a Környezeti Megtakarítási Díjat, amelynek egyik díjazottja a Pannon lett.

2009. november 11. szerda, 23:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fenntartható építészeti megoldások elterjesztésében betöltött szerepének köszönheti a Holcim Zrt., hogy az idén október közepén megrendezett CSR Hungary 2009 konferencián elnyerte a nagydíjat a nagyvállalatok kategóriában. A cég célja a fenntartható fejlődés keretén belül, hogy egységnyi termék előállításához minél kevesebb erőforrást használjon fel és minél kevesebb hulladékot termeljen, továbbá a környezetre gyakorolt hatás is a lehető legkisebb legyen. Ez egy cementgyártónál nem is annyira egyszerű feladat.
A kis- és közepes vállalkozások körében a hr-munkát díjazta a zsűri, itt az Intercontinental Budapest kapta az elismerést. A CSR Junior, vagyis a jövő nemzedékéért kategória győztese pedig az E.On Hungária Zrt. lett. A vállalat az Energiakaland oktatási projektjéért kapta az elismerést: a cég társadalmi felelősségvállalásának része az energiatudatosság és a fenntartható fejlődés elősegítése a magyar társadalomban, elsősorban a gyerekeken keresztül. A konferencián két különdíjat is kiosztott a bírálóbizottság. A Nyírségvíz Zrt.-nél a környezet terhelésének csökkentése a szennyező anyagok eltávolításával, a környezettudatos fogyasztói szemlélet kialakítása, a hátrányos helyzetű fogyasztók számára támogatási rendszer működtetése érdemelt elismerést. A Hotel Pandát pedig azért jutalmazták, mert munkavállalóinak 95 százaléka megváltozott munkaképességű. Október közepén ugyanakkor nemcsak a CSR Hungary keretében osztottak díjakat. A Követ (Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért) és az MTESZ (Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége) Fejér megyei szervezete által közösen lebonyolított Országos Környezetvédelmi Konferencián átadták a Környezeti Megtakarítás Díjat. A felhívásra 16 pályázat érkezett 18 cégtől és intézménytől, összesen 76 környezetvédelmi intézkedéssel.
A három éven belül megtérülő intézkedések kategóriagyőztese a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. lett: az úgynevezett fluid menedzsmentrendszer segítségével évente 660 tonnával kevesebb veszélyes hulladék képződik, ezzel évi húszmillió forintot tud megtakarítani a szivattyúrendszereket gyártó cég. A három éven túl megtérülő intézkedések kategóriában a Pannon GSM Távközlési Zrt. vitte el a pálmát a Törökbálinton újonnan felépített, Magyarország egyik legkörnyezetbarátabb irodaházában, a Pannon Házban történt beruházásával. Az épület hőszivattyúja éves szinten 368 tonna szén-dioxid-csökkentést eredményez.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet