BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós díjat nyert a zöldtárca

2009. október 14. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember végén rendezték meg Az év európai uniós környezet- és természetvédelmi kommunikációs kampánya című versenyt, amelyet idén a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium nyert meg. A zöldtárca a biológiai sokféleség védelme témakörében a Nálatok nőnek-e még égig érő paszulyok? című meseíró-pályázattal és a hozzá kapcsolódó Biológiai Sokféleség Hétvége rendezvénnyel pályázott a cím elnyerésére. A meseíró-pályázat keretében a zöldtárca a mezőgazdasági növények sokféleségének jelentőségére, így a táplálékként szolgáló növények változatosságának csökkenésére hívta fel az emberek figyelmét. A pályázatra beérkezett legszebb alkotásokból kétkötetes, illusztrált mesekönyv született. A magyar nyertes kampány 2010 júniusában Brüsszelben is megjelenik az Európai Unió Zöld Hetén, amelyen a 2010-es Biológiai Sokféleség Világéve kapcsán az élővilág sokszínűsége lesz a figyelem középpontjában. Magyarország és a zöldtárca már másodszor nyerte el az első helyet: 2006-ban, az első versenyen a környezetvédelmi minisztérium Dobja be mindenki a magáét! szelektív hulladékgyűjtési kampánya lett az első.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet