BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szemüveget a sofőrnek!

Kampányt indított a látáshibák okozta balesetek megelőzésére az ORFK.

2006. május 4. csütörtök, 08:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB); az akció során az autóvezetők éleslátásának szükségességét célzó, „Éleslátás=Biztonság” című kampányt futtat, május elsejétől augusztus végéig óriásplakátokkal és televíziós reklámokkal hívják fel az autósok figyelmét arra, hogy többségüknek nem megfelelő a látásélessége vezetés közben - írja a magyarorszag.hu. Tudatosítani szeretnék, hogy a közlekedés szereplői vizsgáltassák meg szemüket, mert a balesetek jelentős része a nem megfelelő látás miatt következik be.

A kampányba 200 optikai cég is bekapcsolódik, propagálva az éleslátás fontosságát - közölte az akcióban résztvevő cég igazgatója. A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar főigazgatója azt mondta, hogy az akció során a vizsgálatok alkalmával az új látásjavító és korrekciós eszközöket is megismertetik az autósokkal.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet