Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB); az akció során az autóvezetők éleslátásának szükségességét célzó, „Éleslátás=Biztonság” című kampányt futtat, május elsejétől augusztus végéig óriásplakátokkal és televíziós reklámokkal hívják fel az autósok figyelmét arra, hogy többségüknek nem megfelelő a látásélessége vezetés közben - írja a magyarorszag.hu. Tudatosítani szeretnék, hogy a közlekedés szereplői vizsgáltassák meg szemüket, mert a balesetek jelentős része a nem megfelelő látás miatt következik be.
A kampányba 200 optikai cég is bekapcsolódik, propagálva az éleslátás fontosságát - közölte az akcióban résztvevő cég igazgatója. A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar főigazgatója azt mondta, hogy az akció során a vizsgálatok alkalmával az új látásjavító és korrekciós eszközöket is megismertetik az autósokkal.
