BUX 139473.61 0,45 %
OTP 45680 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kellenek a benzinzabálók

Amíg a Ford és a General Motors egyre csökkenő személyautó-eladásokat produkál az amerikai piacon, a legfőbb riválisuknak tekintett DaimlerChrysler jelentősen növelte részesedését. A nagy nyertesek a japán cégek, amelyek soha nem látott ütemben voltak képesek növelni eladásaikat áprilisban.

2005. május 4. szerda, 14:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Ford és a General Motors kedden jelentette be, hogy áprilisi személyautó eladásaik csökkentek az Egyesült Államokban a tavalyi időszakhoz képest, miután a vásárlók továbbra sem tartják vonzónak a hobbiterepjárókat az egyre emelkedő benzinárak miatt. A Ford közölte: áprilisban összesen 281 292 gépjárművet adott el, ami 2 százalékkal alacsonyabb a tavalyi eredménynél. A DaimlerChrysler ezzel szemben 9 százalékos növekedésről számolt be, amelyben jelentős szerepet játszott a cég "húzóágazata": a luxus Mercedes-Benz márka. Ez utóbbi áprilisban kiemelkedő eladási adatokat produkált - 18 805 eladott gépkocsival, 2 százalékos növekedéssel zárta a hónapot.

A japán autógyártó cégek ugyanakkor egyértelműen szárnyalnak. A Toyota 21,3 százalékkal, a Nissan 27 százalékkal, a Honda 13,6 százalékkal növelte eladott autói számát az elmúlt hónapban.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet