BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Igazi férfi motor

A 750-es gixer, bár paramétereiben nagy hasonlóságot mutat mint a 600-as kisebbik testvér, érzésre mégis robosztusabb, erősebb olyannyira, hogy törékenynek éreztem magam rajta, ezért úgy döntöttem, hogy ez a motor igazi férfi játék.

2004. december 14. kedd, 11:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem igazán sikerült megfejteni, hogy miért, de a Suzuki GSX-R750 tekintélyt parancsoló jószág, holott nagyon hasonlít a 600-as gixerhez. A paraméterek hasonlók, a 750-es csak két kilóval nehezebb, ugyanakkor a tengelytáv, az ülésmagasság, a hosszúság, szélesség megegyezik a kisebbik gixerével. Érzésre mégis más, bár nekem a 750-es kicsit soknak tűnt, de panaszom nincs rám, mert egy igen jó konstrukció, és egyszerűen mindenhol megállta a helyét. Nagyobb túrán is kényelmes volt, városi forgalmat jól bírja, ha nagyon muszáj a lassabb tempó ellen sincs kifogása, és akkor sem szalad ki alólunk ha oda húzunk neki.

A váz jelentős átalakításon ment keresztül a korábbi modellekhez képest, rövidebb lett a tengelytáv, illetve megváltozott az üléspozíció is, így a kormányozhatóság is változott, sokkal finomabb lett. A gép kinézetre is tiszteletet parancsoló és bizony igen jól néz ki. Nekem nem a zsánerem a Suzuki formavilág, de ez a gép egyben van. A hátsó idom szépen ível felfelé, a ledes lámpák dögösek, bár a gyári dob kicsit vissza vesz a külcsínből, ugyanis akkora mint egy kályhacső. A tank szépen kidolgozott, és nekem az orra is nagyon tetszett, a műszerfal pedig könnyen átlátható, pofás. A motorra felülve először túl szélesnek éreztem, ez főleg azért van mert az idomtól nem fért el rendesen a térdem – érdekes a 600-asnál nem volt ilyen probléma. Beindítva a 750-es hangja alapban is nagyon jó, ám egy sportdobbal csodákat lehet művelni, így nem csak látni de már hallani is lehetett és ugráltak is félre az autósok rendesen. A menettulajdonságaira sem lehet rosszat mondani. A gáz kar könnyen kezelhető, így az egyenletes teljesítmény növelésen kívül igen jól lehet kiugrani a sorból. Amire viszont vigyázni kell, hogy erre a gixerre sok mindent lehet mondani csak azt nem, hogy orrnehéz. Egyedül motorozva ez még nem jelent olyan nagy problémát, bár az egy kerekezési szándéka az átlagnál nagyobb, de ezt még kordában lehet tartani. Ám ha 30 kilónál nehezebb utas kerül hátra, hát bizony főleg az elindulásoknál nem keveset kell izzadni azért, hogy két keréken maradjunk.

Túrázni viszont már egyedül mentem és nem csalódtam, a robosztus érzés ellenére könnyed motorozást nyújt. Gyorsításoknál megbízható, erős, ám a nyomaték nem érződik veszedelmesnek, de azért érezhetően erős a motor. A hátsó rész jól bírja az úthibákat, de az első teleszkóp nekem túl kemény volt - akárhogy is állítgattam -, egy-egy rosszabb útszakasznál úgy pattogtam a nyeregben mint a nyúlbogyó a jégen. Az összes benne lévő 122 lóerőt 12 400-as fordulat számnál pakolja a hátsó kerekekre, utazni 10 ezres fordulaton érdemes, mert akkor megy is, de még húz és gyorsíthatunk is. A fékek jól fognak és hirtelen eseménykor sem jön zavarba a motor, jól tartja az utat. A kanyarokat biztosan veszi, de nem kergeti. Mindent összevetve a GSX-R750 egy megbízható, alapvetően nyugodt motor, de nekem valahogy nem állt össze, egyszerűen úgy éreztem, hogy túl kicsi vagyok hozzá. Ezzel szemben nagyobb termetű hím barátaim nagyon rákattantak és volt is szerelem első látásra, úgyhogy férfiak: itt egy igazi az erősebbik nemnek tervezett motor, amit biztos, hogy sokan bámulnak majd meg.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet