Tavaly összesen 12 500 motorkerékpárt értékesítettek Magyarországon, és 14,5 ezer körülire jelezték előre az idei év végi eredményt. A prognózis alighanem helytállónak bizonyul: az első nyolc hónapban csaknem 11 800 vasparipát adtak el. Bár komoly változások nem történtek a márkák rangsorában, némileg átrendeződött a piac. Továbbra is a japán gyártók modelljeit választják a legtöbben, és még mindig a Suzuki a piacvezető Magyarországon - míg világviszonylatban a Honda értékesíti a legtöbb motort.
Az összes eladott motorkerékpár mintegy felét a három legnagyobb japán gyártó adja. A Suzuki augusztus végéig jóval több mint 3 ezer motort értékesített, ami közel harmincszázalékos piaci részesedést jelent és 164 százalékos növekedést az előző év hasonló időszakához képest. Ami pedig különösen figyelemre méltó, hogy az eladott gépek döntő többsége a 125 köbcentiméter fölötti kategóriába esik, jelenleg ugyanis a kétkerekűek között a robogókból értékesítenek a legtöbbet. Erősített pozícióján a Honda, és ezzel megközelítette a második helyezett Yamahát. Szintén jól sikerült az első nyolc hónap az Apriliának. Azt a növekedést értük el, amit az év elején terveztünk – nyilatkozta a NAPI Gazdaságnak Rieb György, a Mille Motor Kft. ügyvezető igazgatója a számokkal kapcsolatban. Ugyanakkor kicsit félve néznek a jövő év elé, hiszen úgy tűnik, a motorokra is bevezetik a regisztrációs adót, ami mérsékelheti a piac fejlődését.
Folyatatás a NAPI Gazdaságban
