BUX 138632.83 -0,16 %
OTP 45370 0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több a rossz járműhitel

Jelentősen megszaporodtak a problémás ügyfelek az autófinanszírozásban érdekelt cégeknél az elmúlt években – írja a Világgazdaság. Többségében az önrész nélküli konstrukciók igénylői mulasztják el a törlesztéseket.

2004. augusztus 31. kedd, 08:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy év alatt megduplázódott a visszavett autók száma a Postabank-Leasing Rt.-nél. Az első fél évben 336 gépjárművet hajtottak be, míg a tavalyi év első hat hónapjában csak 160-at. Mindemellett a felszólító és a felmondólevelek is tovább gyarapodtak: az első fél évben 20 511 esetben küldtek ki felszólítást, amelyből 1300 felmondás született. Egy éve még csak 14 213 felszólító levelet és mintegy 650 felmondást regisztráltak. A problémás ügyletek megszaporodása vélhetően az éles versennyel hozható összefüggésbe. A finanszírozók az ügyfélszerzés érdekében alacsony – szélsőséges esetben nullaszázalékos – önrésszel is nyújtanak autóhiteleket, kockázatukat erősen megnövelve ezzel. E kedvezményes konstrukciókat ugyanis általában azok veszik igénybe, akiknek nincs elég pénzük magasabb önrész kifizetésére. Érvelését azzal támasztotta alá, hogy a Postabank-Leasingnél a visszavett motorkerékpárok száma az első fél évben nemhogy emelkedett, hanem némileg csökkent is (18-ról 15-re). A motorkerékpárok esetében ugyanis nincs mód önrész nélküli finanszírozásra.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet