A 2004-es év az ezreseké volt, a legnagyobb gyárak ezen kategóriájú gépeit korszerűsítette – Yamaha R1, Kawasaki ZX-10R, Honda CBR1000RR - ennek legjobban persze a motorosok örültek hiszen soha ilyen erős épeket és sokszínű palettát nem láthattunk. Most pedig elsősorban a 600 köbcentis gépeken a sor, ám a tervezők azért ezen kívül is készülnek egy-két meglepetéssel. Az már szinte biztos, hogy megújul a Kawasaki kis ninjája és a Honda 600-es CBR-je. A kisebbik CBR hasonló idomokat kap majd mint a nagy testvér Fireblade, ugyanakkor jelentősen átdolgozzák a fékrendszerét is és a motorblokkban is kicserélnek a mérnökök ezt-azt. Hasonló változásokon megy majd keresztül a Kawasaki ZX-6R, amely külsejében a "nagy zöld disznó" néven emlegetett ZX-10R-re hasonlít majd. A Honda és a Yamaha után végre a Kawa is bepakolja az ülés alá a kipufogórendszert. Bár a Yamaha és a Suzuki mintha titkolna valamit, várhatóan ezen gyárak 600-as sportgépei sem kerülnek változatlanul piacra.
A sportmotorokon kívül az oly népszerű naked bike-okat korszerűsítik. Várhatóan az egyik legnagyobb szenzáció a Honda egyik kedvence a Hornet lesz, amely végleg kihízta a 900 köbcentit, így jövőre már az ezres túragépek skáláját bővíti. Az új Hornetbe a Fireblade blokkja kerül majd és a hírek szerint 130 lóerős lesz. A Yamaha a 600-as Fazer után idén a az ezreset is megbütyköli, amely az R1 blokkot és 143 lóerőt kap majd.
És ez még mind semmi, hiszen az őszi nemzetközi kiállításokon még bőven várható jó néhány újdonság.
