BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy durranásra készülnek a motorgyártók

A motor gyárak mérnökei már tavaly - pontosabban idén - is elkápráztatták, az új és megújított modellekkel a kétkerekűek szerelmeseit. Az előzetes hírek alapján az idén is lesz egy-két igazi nagy durranás.

2004. július 14. szerda, 10:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2004-es év az ezreseké volt, a legnagyobb gyárak ezen kategóriájú gépeit korszerűsítette – Yamaha R1, Kawasaki ZX-10R, Honda CBR1000RR - ennek legjobban persze a motorosok örültek hiszen soha ilyen erős épeket és sokszínű palettát nem láthattunk. Most pedig elsősorban a 600 köbcentis gépeken a sor, ám a tervezők azért ezen kívül is készülnek egy-két meglepetéssel. Az már szinte biztos, hogy megújul a Kawasaki kis ninjája és a Honda 600-es CBR-je. A kisebbik CBR hasonló idomokat kap majd mint a nagy testvér Fireblade, ugyanakkor jelentősen átdolgozzák a fékrendszerét is és a motorblokkban is kicserélnek a mérnökök ezt-azt. Hasonló változásokon megy majd keresztül a Kawasaki ZX-6R, amely külsejében a "nagy zöld disznó" néven emlegetett ZX-10R-re hasonlít majd. A Honda és a Yamaha után végre a Kawa is bepakolja az ülés alá a kipufogórendszert. Bár a Yamaha és a Suzuki mintha titkolna valamit, várhatóan ezen gyárak 600-as sportgépei sem kerülnek változatlanul piacra.
A sportmotorokon kívül az oly népszerű naked bike-okat korszerűsítik. Várhatóan az egyik legnagyobb szenzáció a Honda egyik kedvence a Hornet lesz, amely végleg kihízta a 900 köbcentit, így jövőre már az ezres túragépek skáláját bővíti. Az új Hornetbe a Fireblade blokkja kerül majd és a hírek szerint 130 lóerős lesz. A Yamaha a 600-as Fazer után idén a az ezreset is megbütyköli, amely az R1 blokkot és 143 lóerőt kap majd.
És ez még mind semmi, hiszen az őszi nemzetközi kiállításokon még bőven várható jó néhány újdonság.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet