A modellek bekérésre egy hibás olajnyomás szabályozó szelep ad okot: az alkatrész miatt - ha nem válaszol elég gyorsan a hidegindításkor - kisebb mennyiségű motorolaj kifolyhat a szűrőházból. A visszahívásban érintett modellek tulajdonosait Európában a márkaképviseletek értesítik, hogy melyik hivatalos Kawasaki-kereskedőt keressék fel a hibás szelep kicserélése érdekében. A javítás mindössze 20 percig tart.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy Magyarországon hány példányt érint az akció, de néhány tíz darabnál valószínűleg nem többet.
