Oroszország adminisztratív intézkedésekkel szeretne gátat vetni a használt autók importjának. A Vedomosztyi című napilap értesülése szerint mind magánszemélyek, mind cégek számára megnehezítenék az importot a vámtarifák emelésével. Az Ipari Minisztérium előterjesztése szerint 35 százalékra emelnék a jelenlegi 25 százalékos vámot. Az új tarifa a 3-7 év közötti autókra vonatkozna, a hét év felettiek bevitelét már októberben szigorították. Oroszország saját autóiparát védi az intézkedéssel, miután az iparág teljesítménye tavaly 3,2 százalékkal csökkent.
