BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keleten is szigorítják a használtautó-bevitelt

Oroszországban vámemeléssel szeretnék elejét venni, hogy még több használt autót vigyenek be Nyugatról.

2003. január 31. péntek, 10:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Oroszország adminisztratív intézkedésekkel szeretne gátat vetni a használt autók importjának. A Vedomosztyi című napilap értesülése szerint mind magánszemélyek, mind cégek számára megnehezítenék az importot a vámtarifák emelésével. Az Ipari Minisztérium előterjesztése szerint 35 százalékra emelnék a jelenlegi 25 százalékos vámot. Az új tarifa a 3-7 év közötti autókra vonatkozna, a hét év felettiek bevitelét már októberben szigorították. Oroszország saját autóiparát védi az intézkedéssel, miután az iparág teljesítménye tavaly 3,2 százalékkal csökkent.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet