A türelmi idő lejártával a bliccelők járművük díjkategóriája szerint eltérő mértékű büntetésre számíthatnak: a motorkerékpárokra és személygépkocsikra – amennyiben a pótdíjat három munkanapon belül kifizeti a tulajdonos – 9500 forintos büntetés szabható ki az idén amellett, hogy a helyszínen meg kell vásárolni az 1900 forintos, tíz napra szóló matricát is. Ha az autós tartozását csak két héten belül rendezi, már 19 ezer forintot kell postára adnia, ha pedig harminc napon belül fizet csupán, a pótdíj 38 ezer forintra nő. Ha kamerával rögzítik a szabálytalankodót, a pótdíj személygépkocsiknál 11 400 forintnál, kisteherautóknál 27 600, teherkocsiknál 40 200 forintnál kezdődik. Az egyszeri autós hiába vásárolja meg kötelességtudóan a matricát, akkor is büntetésre számíthat, ha például rosszul ragasztja fel a szélvédőre, vagy az ellenőrző szelvényen nincs rajta a jármű rendszáma.
A lebukás veszélye ugyanakkor nem túlzottan nagy, ugyanis a kamerás felügyeleti rendszer továbbra sem működik, a mobil ellenőrző csoportoknak pedig nincs arra jogosítványuk, hogy a pályát ingyen használó autósokat személyes adataik átadására kényszerítsék.
