A múlt év végén új vezetőséget és küldötteket választott a BKIK III. kereskedelem és kereskedelmi szolgáltatás osztálya. Az újonnan megválasztott testület tagjai megtartották első találkozójukat, ahol egyetértettek abban, hogy 2006-ban fokozott mértékben kell a szakmai kérdésekre koncentrálni. A munka jobb megszervezése érdekében részben ágazati, részben funkcionális alapon szervezett csoportokat hoztak létre, melynek az is a célja, hogy a III. osztály által képviselt terület kisebb egységekre bontásával közvetlenebb kapcsolat alakuljon ki a tagsággal. A testület tervei szerint a jövőben az érdemi munka – a tagok véleményére alapozva – e szerveződéseken keresztül valósul meg. Ugyanakkor folyamatosan várják a tagoktól érkező véleményeket, javaslatokat.
A tervek szerint február végére összegezhetik a konzultációk eredményeként kialakított új munkaprogramot.
A III. osztály vezetősége kiemelt feladatának tekinti a szakmai érdekképviseletekkel való kapcsolatok ápolását, a kereskedelmi törvényből adódó feladatok ismertetését és további lobbitevékenység folytatását a kereskedelemre jelenleg érvényes rendelkezésből kimaradt szakmai vélemények jobb érvényesítése érdekében. Fontosnak tarják még „A fővárosi kereskedelemfejlesztési koncepció” véglegesítésében való részvételt, valamint a „city management” gyakorlat kidolgozását.
Az osztály munkájával kapcsolatos véleményeiket Vágóné Molnár Csilla osztálytitkár várja a 488-2152-es telefonszámon vagy a vcsilla@bkik.hu e-mail-címen.
