Az évközi biztosítóváltás kategorikus tiltásával júliustól újabb kiskapu zárult le a gépjármű-felelősségbiztosítás rendszerében. A "priuszukat" eltüntetni akaró notórius károkozók, illetve a biztosítási díjukat túl magasnak találók így ezentúl nem használhatják ki azt, hogy nemfizetés esetén biztosítójuk év közben felmondja a velük kötött szerződést. Eddig ugyanis ők már másnap, egy új társaságnál tiszta lappal indultak, azaz A0-s bónusz-málusz besorolást kaptak. Aki év közben adja el régi autóját és újat vásárol, továbbra is cserélhet biztosítót, őt az új társaság automatikusan az A0 kategóriába sorolja, de 90 napon belül vinnie kell a régi biztosítójától kapott bónuszigazolást, mert ha ezt elmulasztja, automatikusan a legrosszabb, 4-es malusz osztályba kerül. Ha valakinek már van egy autója, és még egyet vesz, a második kocsi A0-ás lesz, de ha a régebbi, kedvezőbb besorolásút eladja, a jobb minősítést átviheti az újra. (MH 1., 9. old.)
