BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magtár lesz bőven

A magtárépítési program keretében mintegy négymillió tonna gabonát befogadó tárolót építenek - mondta a kormányfő Abonyban.

2005. augusztus 25. csütörtök, 09:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyihoz hasonló raktárínségtől nem kell tartaniuk idén a gabonatermesztőknek, a gazdák már válogathatnak is a magtárak között. A program keretében Abonyban átadott raktártípusból összesen egymillió tonna befogadására alkalmas raktár létesül, ezenkívül felújítanak 350 ezer tonnányi befogadóteret is. A szállítások szervezése érdekében nagy logisztikai központokat hoznak létre - írja a Népszabadság.

A tervek szerint a Duna mellett öt, a Tisza mellett két logisztikai-tároló központ épül. Ehhez a kormány két évre tárolási, újabb két évre pedig rendelkezésre állási szerződést ajánl azoknak, aki saját tőkéből építik meg a központokat.

A földművelési tárcához eddig hatmillió tonna raktárkapacitásra érkezett ajánlat, az FVM-nek azonban csupán 3-4 millió tonnányira lenne szüksége. Ezért már csak azokkal a beruházókkal kötnek szerződést, akik legkésőbb január 31-ig megépítik a tárolót. Az Agrár Vidékfejlesztési Operatív Program segítségével rövid időn belül ötvenmilliárd forint értékű beruházásban 2-2,4 millió tonna új terménytárolót építenek.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet