BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh gyártás kerül Ózdra?

2004. július 21. szerda, 09:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Saia Burgess 34 millió euróért megvette a Bühler Motors Gruppe indítómotorokat gyártó részlegét. A tranzakcióval a svájci céghez került a Bühler csehországi üzeme is, ahonnan a tervek szerint három, autóklímákhoz való alkatrészeket gyártó gépsort hazánkba telepítenek. Egyelőre nem tudni, hogy a világ egyik vezető alkatrészgyártó vállalata a 160 fős hatvani, vagy a 600 dolgozót foglalkoztató ózdi egységébe hozná-e a szóban forgó gyártósorokat, ám valószínűsíthető, hogy utóbbi város lesz a célállomás, ugyanis itt foglalkoznak klímamotorok előállításával. (VG 6. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet