BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Duplájára nőtt az M5-ös forgalma

Az M5-ös autópálya matricás rendszerbe történő bevonása óta megduplázódott az útszakaszon a forgalom.

2004. június 18. péntek, 10:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi 16 ezer helyett átlagosan napi 37 ezer jármű koptatta Budapest és Kiskunfélegyháza között a sztrádát - írja a Világgazdaság. Ezzel párhuzamosan megnőtt az eladott matricák száma is: januárban még csak 250 ezer ment el a négynapos bérletből, áprilisban viszont ez a szám már elérte az 525 ezret. A megnőtt bevételek felét - idén ez 8 milliárd forint - az autópályahálózat felújítására fordítják.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet