Negyedik születésnapjára kapta meg a Michelin európai útikalauzától első csillagját a budapesti Gerbeaud házban működő Onyx étterem. Közben megőrizte tavalyi csillagját a Costes is, így lényegében duplájára nőtt a pesti Michelin-csillagos éttermek száma (a franciák kizárólag a városokat figyelik). Az Onyx a 2007. áprilisi nyitása óta a csúcséttermek közé tartozik, számos magyar díjat hozott el és minden étterem-, illetve ételkritikus elismerően nyilatkozik az ötven főt befogadó helyről. A konyhát Szulló Szabina executive chef és Széll Tamás sous-chef viszi, az étterem a magyar és a nemzetközi recepteket gondolja újra és modernizálja a mai igényeknek megfelelően. (Széll Tamás már kétszer hozta el a Hagyomány és Evolúció szakácsverseny fődíját.)
A Világevő blog információi szerint a hamarosan megjelenő európai útikalauzban a magyar Bib Gourmand emblémával ellátott éttermek listája változatlan, továbbra is a 21-et, a Csalogány 26-ot, az Arcade Bistrót és a Bock Bisztrót ajánlja, mint jó ár/érték arányú helyet. A csak ajánlott éttermek listájára viszont felkerült a Vadrózsa és a Kriza is a Gundel, a Fausto's, az Arany Kaviár, a Mokka, a Tigris és a Cyrano mellé.
A budapesti gasztrokultúra mellett vidéken is egyre komolyabb igény mutatkozik a "fine diningra", ezt bizonyítja, hogy az év elején itthon a balatoni Chateau Viszt választották az év éttermének.
