BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre sem lesz újabb Auchan

2011. március 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén biztos nem, jövőre talán egy új áruházat nyit az Auchan Magyarország Kft., ám Jean-Paul Filliat ügyvezető igazgató a Napi Gazdaság kérdésére válaszolva megjegyezte, fontolóra veszik a terjeszkedést, ugyanis nem szeretnének még egy áruházon bukni. Mint mondta: nem akar mélyen belemenni a különadó jogosságába, viszont nehezményezte, hogy a közteher forgalomalapú, nem támogatja a bevételnövekedést. Nehéz úgy tervezni az üzletet, hogy egyre nagyobb forgalom elérése mellett növelni kell a befizetést. Ennek ellenére az ügyvezető szerint 2011-ben 3,5-4,5 százalékkal növelik a forgalmukat, amely kimagasló eredmény lehet a 2010-es évhez képest.

Tavaly egyszázalékos csökkenés mellett 225 milliárd forint volt a cég bruttó forgalma. Mindez Filliat szerint nem annyira rossz eredmény, különösen a 2,3 százalékos magyar kiskereskedelmi visszaesést figyelembe véve. A benzinpiacon sikerült a részesedést növelni és a diszkont árpolitikának köszönhetően darabszámban több terméket értékesített a cég. Erősített a saját márkás termékek területén, év végére 600-700 élelmiszerterméken lesz saját logó, a nem élelmiszer kategóriában pedig ezerre nő a szám.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet