BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött a kereskedelmi saját márka

2011. március 7. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a frekventált élelmiszer kategóriában több esetben csökkent a saját márkás termékek forgalmának aránya, összességében 22-ről 23 százalékra nőtt a kereskedelmi brandek forgalma 2010-ben. Mindez 300 milliárd forint forgalmat jelentett - derült ki a Nielsen Piackutató legfrissebb adataiból. A számok a kiskereskedelem tavalyi szenvedését tükrözik, hiszen azt, hogy nőtt a saját márkák részaránya, egyértelműen azért történt, mert a fogyasztók leszoktak a gyártói márkákról a magas ár miatt. Ahol csökkent a kereskedelmi saját márkák szerepe, ott magáról a kategóriáról is leszokott a fogyasztó - ide sorolható például az édesség. A trendről elmondható, hogy a magyar vásárlók a kevésbé frekventált kategóriákban is szívesebben választják az előnyösebb árú saját márkás terméket, ezért tudott a piac egy százalékponttal növekedni. A Nielsen kutatásai szerint a vásárlóknak emellett rendkívül jó a véleményük a saját márkás termékekről. Mind minőségben, mind külalakban a többség szerint vetekszenek a gyártói márkákkal, a vásárlók mégsem a gyártói márkákat preferálják, azok aránya ugyanis 44 százalékot tesz ki.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet