A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) átvilágítja a magánnyugdíjpénztárak vagyonát, megvizsgálja, hogy a vagyonkezelés a jó gazda gondosságával történt-e, és ellenőrzi a vagyonátadás, -átvétel folyamatát - jelentette be Selmeczi Gabriella, a miniszterelnök nyugdíjvédelmi megbízottja. Mint mondta, a nyugdíjvédelmi program elindításakor megígérték, hogy megvédik a nyugdíjasok vagyonát, a magán-nyugdíjpénztári befizetéseket, és átvilágítanak minden egyes fillért. Ennek érdekében hétfőn benyújtanak a parlamentnek egy önálló indítványt, amely több törvénymódosítást tartalmaz, célja, hogy a Kehit "helyzetbe hozza" az ellenőrzés folyamán. A törvénymódosítás felhatalmazza a Kehit arra, hogy ellenőrizze és átvilágítsa a magán-nyugdíjpénztári vagyont. A szervezet mind az átvétel, mind az átadás folyamatát ellenőrzi majd - írja az MTI-Eco.
