Javuló külső és belső kommunikációt ígér Imre Csaba, a Premier Outlets Center vezetője, és célja, hogy a bérlőkkel valódi partnerséget alakítson ki. A korábbi években ugyanis - hasonlóan más hazai kereskedelmi központokhoz - szembekerült az ingatlankezelő és a bérlő, aminek a vásárlók itták meg a levét. Imre Csaba elmondta, szeretné, ha transzparenssé válna a központ pénzügyi tevékenysége, a bérlők tisztában lennének azzal, hogy mikor mire fizetnek és a pénzükért mit kapnak.
Ez lehet az alapja annak, hogy a Premier Outlets a válságból erősebben keveredjen ki és újra jelentős forgalomnövekedést mutasson. Tavaly 5,7 százalékkal csökkent a forgalom, ám ez nem a vásárlók elmaradásából, hanem a válság miatt elvérzett üzletek eltűnéséből ered. Ettől függetlenül így is 10 milliárd forint felett maradt a center kiskereskedelmi nettó forgalma. A cél idén újra két számjegyű növekedés elérése, ami a center új vezetése szerint egyáltalán nem légből kapott terv. A Premier Outlets a válság alatt is megtartotta a törzsközönségét és a legszűkebb időszakokban is képes volt volument felmutatni. Ez elegendő alap a biatorbágyi egység felfuttatására, amihez párosul idén az elkölthető jövedelem növekedése. Az outlet látogatói az egykulcsos adórendszer nyertesei, de a King Sturge nem csak erre alapozza impozáns forgalmi terveit. Úgy vélik, ha átalakítják a teljes marketingkommunikációt és rendezvényekkel, programokkal új közösséget alakítanak ki a Premier körül, a komplexum képes a felfutásra.
Jelenleg 80 százalékos a töltöttség, a cél, hogy rövid időn belül újra 90 százalékosra erősödjön a kiadott üzlethelyiségek aránya. Kérdés, hogy a következő időszakban képes lesz-e a center új neveket behozni, illetve a prémium márkákat önállóan és nem multibrand üzletben megjelentetni. A kétség oka az, hogy az outletpiac lényegében kikristályosodott: az a nemzetközi vagy belföldi lánc, amelynek szüksége volt outlet-támogatásra, már megjelent valamelyik centerben. Újabbak csak nagyon különleges helyzetben terjeszkednek majd. Többek között ezért is van szüksége a Premiernek a térség bezzegcenterévé válni, ugyanis csak így lesz képes olyan márkákat is felmutatni, mint a 150-170 üzletes parndorfi létesítmény, amely eddig is sok pénzt szippantott el a magyar kiskereskedelemből azzal, hogy vonzotta a magyar vevőket.
