Jövő csütörtöki hatállyal (január 13.) felfüggesztette az Első Magyar Földgáz- és Energiakereskedelmi és Szolgáltató (EMFESZ) Kft. engedélyét a Magyar Energia Hivatal (MEH) - derült ki a szervezet honlapján hirdetett közleményből, amire az EMFESZ úgy reagált, hogy tiszteletben tartja a határozatot és tudomásul veszi a döntést. Sőt a cég megerősíti a hivatal állásfoglalását, miszerint a felfüggesztés a felhasználók gázellátásának folyamatosságát semmilyen módon nem befolyásolja.
Jövő szerdán derül ki, hogy egyben marad-e a 300 ezer ügyfélre duzzadt EMFESZ-portfólió, a MEH ekkor hirdeti ki, hogy az energiacég helyett ki szolgáltatja majd a gázt a társaság ügyfeleinek - természetesen a mindenkori egyetemes gázszolgáltatói áron, vagyis drágábban, mint ahogy most az EMFESZ adja. Lehetőség van a teljes portfólió egyben tartására és arra is, hogy az ügyfelek területén szolgáltató gázcéghez kerüljenek (vissza). A portfólió egyben és az EMFESZ-en belül tartásához a cégnek szüksége lett volna egy kormánybiztosra - kérte is a társaság, hogy a miniszterelnök hirdessen vészhelyzetet, de ez idáig ezt nem kapta meg. Információink szerint az EMFESZ helyzetét az orosz tulajdonosok szeretnék orosz belügyként kezelni és ennek már hangot adtak a két ország kormányközi tárgyalásain.
A gázkereskedelmi engedély felfüggesztése az értékesítési tevékenység folytatását időlegesen kizárja, azonban az EMFESZ Kft. cégszerű működése továbbra is folyamatos - írja a cég a közleményében. Így a társaság igyekszik behajtani a kintlévőségeit és teljesíteni kötelezettségeit.
