BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvonta az engedélyt a MEH az EMFESZ-től

2011. január 5. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő csütörtöki hatállyal (január 13.) felfüggesztette az Első Magyar Földgáz- és Energiakereskedelmi és Szolgáltató (EMFESZ) Kft. engedélyét a Magyar Energia Hivatal (MEH) - derült ki a szervezet honlapján hirdetett közleményből, amire az EMFESZ úgy reagált, hogy tiszteletben tartja a határozatot és tudomásul veszi a döntést. Sőt a cég megerősíti a hivatal állásfoglalását, miszerint a felfüggesztés a felhasználók gázellátásának folyamatosságát semmilyen módon nem befolyásolja.

Jövő szerdán derül ki, hogy egyben marad-e a 300 ezer ügyfélre duzzadt EMFESZ-portfólió, a MEH ekkor hirdeti ki, hogy az energiacég helyett ki szolgáltatja majd a gázt a társaság ügyfeleinek - természetesen a mindenkori egyetemes gázszolgáltatói áron, vagyis drágábban, mint ahogy most az EMFESZ adja. Lehetőség van a teljes portfólió egyben tartására és arra is, hogy az ügyfelek területén szolgáltató gázcéghez kerüljenek (vissza). A portfólió egyben és az EMFESZ-en belül tartásához a cégnek szüksége lett volna egy kormánybiztosra - kérte is a társaság, hogy a miniszterelnök hirdessen vészhelyzetet, de ez idáig ezt nem kapta meg. Információink szerint az EMFESZ helyzetét az orosz tulajdonosok szeretnék orosz belügyként kezelni és ennek már hangot adtak a két ország kormányközi tárgyalásain.

A gázkereskedelmi engedély felfüggesztése az értékesítési tevékenység folytatását időlegesen kizárja, azonban az EMFESZ Kft. cégszerű működése továbbra is folyamatos - írja a cég a közleményében. Így a társaság igyekszik behajtani a kintlévőségeit és teljesíteni kötelezettségeit.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet