BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejlesztenék a 8-as főutat

2010. december 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folynak a 8-as út fejlesztésének előkészületei Székesfehérvár és Veszprém között, a fejlesztés során a székesfehérvári elkerülő út harmadik szakasza mellett a tervek szerint megépül a várpalotai elkerülő is - közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. A közlemény szerint mintegy 40 kilométer hosszú szakasz terveztetése és engedélyeztetése indult meg, két éven belül pedig megkezdődhetnek a kivitelezési munkák. A főút fejlesztése a Közlekedés Operatív Program (Közop) keretében, európai uniós társfinanszírozással valósul meg. A projekt előkészítésére bruttó 4,35 milliárd forint áll rendelkezésre, aminek 15 százaléka magyarországi forrás, a többi az Európai Unió támogatása - derült ki az MTI-Eco híréből. A projekt keretében felújítják a főút Várpalota és Veszprém közötti szakaszát, ahol több balesetveszélyes csomópont és az elhasználódott burkolat nehezíti a közlekedést. A Várpalotát elkerülő mintegy nyolc kilométer hosszú útszakasz tervei már elkészültek. A főút várpalotai szakaszán a meglévő kétszer egy sáv kapacitása már korábban szűknek bizonyult az igényekhez képest.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet