A magyarországi kereskedelmi láncok közül elsőként a Tesco vezetett be önkiszolgáló pénztárakat. A Dunakeszi-Fóton nemrég megnyílt Tesco-áruházban múlt hét pénteken adták át azt a négy kasszát, ahol a vásárlók maguk intézhetik a fizetést. Az automatizált, gyors és egyszerű fizetést lehetővé tevő kasszarendszert már több mint ezren használták. A működés lényege, hogy a vásárlók maguk olvassák be a kiválasztott termékek vonalkódját, majd a végösszeget készpénzben vagy kártyával egyenlíthetik ki. Az automata pénztár természetesen visszaad és nyugtát is nyomtat a vásárlásról.
Az önkiszolgáló kasszák bevezetése mellett gondoltak azokra is, akik egyszerre csak kevés árucikket vesznek meg - ők az úgynevezett kosaras kasszák egyikénél sokkal gyorsabban végezhetnek a vásárlással, mint ha sorba állnának egy hagyományos pénztárnál. A most bevezetett újszerű pénztárakat pozitív visszajelzések esetén hamarosan további áruházaiban is bevezeti a Tesco.
