BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb lett a cigaretta-feketepiac

2010. december 15. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén a teljes piachoz képest 6 százalékra csökkent a cigaretták feketepiacának aránya, ami 1 százalékpontos csökkenés az előző évhez képest - közölte a vám- és pénzügyőrség szerdán a GfK Hungária adatai alapján. Az MTI-Eco híre szerint az 1 százalékpontos csökkenés európai viszonylatban is jelentős eredménynek mondható, ami főként a szigorú és állandó hatósági ellenőrzéseknek köszönhető.

A GfK a vám- és pénzügyőrség, a Magyar Dohányipari Szövetség és a hazai dohányipari vállalkozások vezetőinek konzultációján mutatta be adatait, a dohánygyártmányok piacán mutatkozó trendeket. A résztvevők a dohánykereskedelmet érintően hangsúlyosnak tartották az együttműködést és a folyamatos adatcserét a hatóság és a szakma képviselői között is, ezért kinyilvánították szándékukat egy jövő évtől hatályba lépő együttműködési megállapodás előkészítése és megkötése iránt, amelynek érdekében közös szakértői csoportot hoztak létre - közölte a vám- és pénzügyőrség.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet