Az MSZP európai parlamenti delegációjából Tabajdi Csaba, Herczog Edit és Göncz Kinga közleményt adtak ki a magánpénztári rendszerrel kapcsolatos "gazdaságpolitikai kalandozásról". Nem tekinthető lefutott meccsnek az Európai Bizottság és a magyar kormány vitája - állítja Tabajdi, aki szerint a magán-nyugdíjpénztári befizetések államosításával kapcsolatban további külföldi kritikák és megrovások fogják érni a magyar kormányt. Az elmúlt 15 év során felhalmozott vagyont a kormány egy két-három évre szóló program érdekében teszi kockára - emelte ki Göncz.
Tegnap mintegy ezer fő tüntetett a Hősök terén a magánkasszák ellehetetlenítése ellen. A demonstrációt, amelyen főként fiatalok jelentek meg, a Facebookon szervezték. A rendezvényen bejelentették a Magán- és Önkéntes Pénztártagok Érdekvédelmi Szervezetének megalapítását. Ide várják majd a tagokat, hogy pertársaságokat alakítsanak, amelynek célja, hogy nemzetközi fórumon érje el a "nyugdíjtörvény" visszavonását. A résztvevők egy petíciót is aláírhattak.
