BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fogyasztás: már nem csökken tovább

2010. december 8. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon megállt a napi fogyasztási cikkek eladásának csökkenése - derült ki a Nielsen Piackutató legfrissebb adataiból. Idén a harmadik negyedévben mennyiségben is, értékben is stabilan ugyanakkora forgalmat ért el itthon az élelmiszerek és napi fogyasztási cikkek (FMCG)kiskereskedelme, mint a múlt év hasonló időszakában. Ezzel megszakadt a 2009 második negyedéve óta tartó negatív tendencia. Az adat kissé csalóka, ugyanis a tavalyi első három hónap sem volt túl rózsás, előtte pedig kétszer is negyedévenként 3-3 százalékkal esett vissza a forgalom. A legnagyobb forgalomcsökkenés tavaly az utolsó negyedévben mutatkozott, ekkor bontakozott ki a magasabb áfa kedvezőtlen hatása. A mostani megtorpanás szép eredmény, hiszen az előző negyedévben még háromszázalékos visszaesés mutatkozott. Értékben nominálisan húsz európai országban átlagosan 2,3 százalékkal emelkedett az élelmiszer-kiskereskedelem bevétele, a mennyiségi növekedés átlaga azonban továbbra is alacsony, 1,2 százalék. Ugyanakkor tovább emelkedett a napi fogyasztási cikkek átlagárának növekedési üteme. Most 1,1 százalékot ért el július-szeptember során a múlt évi hasonló időszakhoz képest.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet