BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesítettek a kasszák

2010. december 7. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magánnyugdíjpénztárak az idei harmadik negyedévben évesítetten több mint 12 százalékos hozamot értek el - derült ki a pénzügyi felügyelet (PSZÁF) tegnap közzétett statisztikájából. A kormány intézkedései nyomán megszűnésre ítélt szektor tagdíjbevétele ez idő alatt meghaladta a 83 milliárd forintot (az első negyedév 65,1 milliárdot hozott). A pénztárak túlélési lehetőségeinek korlátait mutatja viszont, hogy az év első kilenc hónapjában csaknem egymilliárd forint volt a működési veszteségük (ekkor még érkeztek azok a bevételek, amelyek ma már az állami kasszát "hizlalják"). A PSZÁF egy új tételt is beállított: az is látszik, negyedévente mennyi pénz áramlik vissza az állami nyugdíjrendszerbe - ez a harmadik negyedévben meglepően nagy összeg, majdnem húszmilliárd forint volt. (Ez még nyilvánvalóan az állami rendszer tavalyi megnyitásának elhúzódó hatását mutatja.) Arra, hogy a pénztárak mégis végeztek átcsoportosítást portfóliójukban (bár ezt többen hivatalosan cáfolták), az utalhat, hogy a részvények aránya 11 százalékról 9,7 százalékra esett - emelkedő árfolyamok mellett.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet