BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demján Sándor szerint nehéz helyzetben vagyunk

2010. december 5. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország nehéz helyzetben van, meg kell védenie gazdasági érdekeit, vállalkozóit, az országban a munkának vissza kell kapnia a becsületét - mondta Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) ügyvezető elnöke a Vállalkozók Napján.

Hangsúlyozta: a társadalomnak még soha nem volt akkora szüksége a gazdaságra, mint most, mert az elmúlt évek hibás gazdaságpolitikája miatti túlzott hitelfelvételek után eljött a visszafizetés ideje. Mint mondta, a vacsorát eddig hitelből fizettük. A hitelezőink most visszakérik a kamatokat. Ennek pedig az az ára, hogy az ebédünkből kell lecsípni, hogy az adósságot törlesszük. Demján szerint továbbra is a termelő munkát kell előnyben részesíteni, mert a magyar gazdaságban nagyon kevés ember termel.
Csicsáky Péter, a VOSZ soros elnöke köszöntőjében hangsúlyozta, hogy az ünneppel a vállalkozókra szeretnék ráirányítani figyelmet, mert a GDP jelentős részét állítják elő, nagymértékben hozzájárulnak a foglalkoztatáshoz és adóbevételt adnak az országnak.

A VOSZ soros elnöke elmondta, bár az elmúlt hat hónapban történtek váratlan intézkedések, minden kormányzati intézkedésnek a termelés bővítését, a gazdaság tartós növekedését kell szolgálnia.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet