A MasterCard kártyatársaság felmérése szerint a magyar síelőknek közel annyi pénzük jut téli pihenésük finanszírozására az idén, mint egy évvel ezelőtt. Minden második síző azonban többször is utazik külföldre, hogy hódoljon a téli sportnak. Arra a kérdésre, hogy mely ország síterepeit részesítik előnyben, messze a legtöbb válaszadó Ausztriát jelölte meg elsődleges célpontként, ezt Szlovákia, Olaszország és Franciaország követi. Mint Gauder Milán, a MasterCard regionális igazgatója elmondta, a kártyatársaság évek óta vizsgálja a magyar kártyabirtokosok külföldi fizetési szokásait, de ez az első felmérés, amely elsősorban síelők megkérdezésével készült. Mint a kutatásból kiderült: a tájékozódásnál, de az utazások foglalásánál is nagy szerep jut az internetes oldalaknak és az e-mail-kommunikációnak. A síelők csaknem fele (45 százalék) ezen a csatornán foglalja a téli szolgáltatást, jellemzően bankkártyával fizetve ki az előleget. Csak minden negyedik utat kötnek le személyesen közvetítőnél.
A MasterCard persze a kártyahasználatot külön is vizsgálta. E szerint a síelők ma már jóval több mint fele (64 százalék) használ plasztikot a sportolás során. A legkisebb arányban a sípályán síbérlet vagy étel-ital vásárlására vetik be a kártyát, Gauder szerint pedig egyre több hüttében lehet így fizetni.
