A hazai lakosság a befektetések terén fontosabbnak tartja a biztonságot, mint a várható hozam nagyságát - mondta el Törőcsik Mária, az OTP Alapkezelő megbízásából készült, a magyar pénzügyi kultúrát feltérképező kutatást vezető Pécsi Tudományegyetem professzora. A megkérdezettek 47 százaléka a biztonságot tartotta a legfontosabb értéknek, míg a hozamot csak 31 százalék jelölte meg a leglényegesebb szempontként. Kiderült az is, hogy a magyar lakosság a pénzügyek terén erősen konzervatív. Mint az eredményeket ismertető sajtótájékoztatón elhangzott: pozitívumnak tekinthető ugyanakkor, hogy az átlagosan havi 28 ezer forint megtakarítással rendelkező magyar többet tesz félre a válság után. Ez egybecseng a CIB Bank tapasztalataival is (Napi Gazdaság, 2010. december 1.).
