A Magyar Közút Nonprofit Zrt. 2010. évi legnagyobb hídfelújítási projektjeként végre befejeződött a gyulai Fehér-Körös-híd teljes körű rekonstrukciója. A meglévő régi szerkezet elbontása az iskolai tanítási szünet kezdetét is figyelembe véve 2010. június 16-án kezdődhetett el, ezt követően teljes útzár lépett életbe. A híd pályalemezének elbontásakor a tervezés során előre nem látható szerkezeti hibák derültek ki, így a híd egyes tartószerkezeteinek további megerősítése vált szükségessé, majd a szeptemberi rendkívüli csapadékos időjárás hátráltatta a munkát - mondta el a helyszínen Virág Mihály Békés megyei igazgató. Az útzárat ezért egészen október elejéig fenn kellett tartani. Ugyanakkor a kivitelező (a Közgép Zrt.) szerencsére sikeresen tudta tartani a felújítás szerződésben foglalt befejezési határidejét. A többletköltségek - hangzott el - belefértek a rendelkezésre álló tartalékkeretbe.
