Aggodalommal tölt el bennünket a magyar hatóságok legutóbbi bejelentése a nyugdíjrendszerre vonatkozóan - közölte a BruxInfo tájékoztatása szerint csütörtökön Amadeu Altafaj, Olli Rehn biztos szóvivője, aki közben elismerte azt is, hogy a nyugdíjrendszerek a tagállamok hatáskörébe tartoznak. Az egyik észrevétel a hosszú távú fenntarthatóságot érinti. Tartanak például attól, hogy a nyugdíjalapok által felhalmozott értéket a kormány - mint azt a 2011-es költségvetési terv határozottan sugallni látszik - a folyó kiadások finanszírozására fordítaná. A gazdasági és pénzügyi biztos szóvivője szerint további aggodalom tárgya a második pilléres nyugdíjreform visszafordításának módja. A második pillérben való maradás és az elsőbe való visszatérés közötti választás nem annyira szabad, ahogy az eredetileg látszott - szögezte le nyilatkozatában Rehn szóvivője, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy a magánnyugdíjpénztárak hasznos szerepet játszanak a hazai tőkepiacok elmélyítésében. Mint kiderült, a bizottságot a magyar kormány több más közelmúltbeli vagy tervezett intézkedése is nyugtalanítja. Ezek ugyanis a szóvivő szerint alááshatják a független intézményeket kontrollszerepét.
