Az elmúlt három évben tovább nőtt azoknak az aránya, akik nem bíznak az állami nyugdíjban: a magyarok több mint 80 százaléka nem számít arra, hogy majdani nyugdíja elegendő lesz a létfenntartáshoz - derült ki az AVIVA Életbiztosító felméréséből. Ezzel párhuzamosan csökkent azoknak az aránya, akik szerint egyedül az állam felelőssége, hogy gondoskodjon a nyugdíjasokról. Az AVIVA-csoport által egész Európára vonatkozóan évek óta elvégzett, a lakosság megtakarítási szokásait vizsgáló kutatás szerint a nyugdíjaskorban várható bevételi források közül a magyarok csaknem 40 százaléka a rendszeres megtakarítással felhalmozott vagyont tekinti a legfontosabbnak. Egyharmaduk azt gondolja, hogy elegendő, ha akkor tesznek félre, ha van rá lehetőségük. Az ingatlanbefektetést is jó lehetőségnek tartja a megkérdezettek csaknem 10 százaléka. A magyar lakosság nagyobb része úgy látja, hogy a következő 12 hónapban ugyanannyit vagy még többet félre tudni tenni nyugdíj céljára, mint eddig, egyharmaduk azonban nyugdíjcélú megtakarítása ütemének csökkenésére számít.
