Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) megkezdte a következő négy évre szóló gazdaságpolitikai programjának kidolgozását, az IPOSZ a programban kiemelten kezeli a munkahelyteremtést, a foglalkoztatottság javítását, a szakképzést - mondta Szűcs György, az IPOSZ elnöke a szövetség gazdaságpolitikai konferenciájának szünetében. Az MTI-Eco híre szerint az ország makrogazdasági célkitűzéseihez igazodó szövetségi gazdaságpolitika kidolgozását a munkabizottságok már végzik, a munkához az alapot az Új Széchenyi terv vitairatához beadott IPOSZ-javaslatok, illetve az ipartestületektől kapott észrevételek adják, a programot a jövő év májusi tisztújító és programalkotó közgyűlésen fogadják el. Szűcs György hozzátette: az ipartestületek kiemelten kezelik az oktatást, a beruházásokat, a fejlesztéseket is. Az IPOSZ elnöke szerint gazdaságpolitikai programjukban rögzíteni kell, hogy a beszerző, az értékesítő, a termeltető szervezetek a multinacionális cégeket kapcsolódási pontként kezelik, és nem "ellenfélként" tekintenek rájuk.
