Az év végére várható 8-9 fogyasztáscsökkenés ellenére az AB InBevtől a CVC Capital Partner kockázati tőketársasághoz került Borsodi Sörgyár Zrt. megtartotta piacvezető szerepét és forgalmi pozícióját - mondta Tőtös Zsolt, a cég vezérigazgatója. Hozzátette: a 2009-es 40,6 milliárd forint nettó árbevételhez hasonló lesz az idei forgalom is, jövőre megáll a sörpiaci fogyasztáscsökkenés és az új környezetben a Borsodi lassú, stabil növekedés elérését tervezi. Ebben szerepet játszhat, hogy már decemberben megjelenik a lényegében jövő évre vonatkozó, nagyjából ötszázalékos áremelés és kevesebb lesz az akció, ami lényegében agyoncsapja az év elején kikalkulált árréseket. 2010 elején is volt áremelés, de a szezont a söripar lényegében a tavalyi árakkal fejezte be. A verseny komoly veszteségeket okozott mindenkinek. A Borsodi forgalmának 60 százalékát például az akciós termékek értékesítése tette ki, aminek Tőtös szerint semmi értelme. Egyetlen pozitívumként az idén nem nyúltak hozzá a sör jövedéki adójához, a termékdíj szabályozása azonban egyelőre nem ismert.
