BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mobilizálódott a Spar teljes hálózata

2010. november 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Telenor és a T-Mobile mobilfizetés-szolgáltatásra az FHB-val szerződött ügyfelei mostantól mobiltelefonjuk segítségével is kiegyenlíthetik vásárlásaik ellenértékét az ország bármely Spar, Kaiser's és Interspar üzletében. Az eljárás meglehetősen egyszerű: a kasszánál jelzi a vevő a pénztárosnak, hogy mobillal fizet, aki ezután a tranzakció elindításához elkéri mobilszámot vagy az azonosítót. Az azonosító átadása akár egy vonalkód leolvasásával is megtörténhet, még tovább egyszerűsítve a fizetési folyamatot. Ezt a vonalkódot az ügyfelek a szerződés után megkapják matrica formájában. A tranzakció elindítását követően kisvártatva megérkezik az üzenet a készülékünkre, amelyet a MobilFizetésben már megszokott módon az "mSzámlánk" kiválasztásával, majd a szolgáltatáshoz tartozó kód (úgynevezett mKód) megadásával lehet a mobilon jóváhagyni. Ezután a kassza kinyomtatja a blokkot. A fizetési folyamat a fejlesztők szerint nem hosszabb a bankkártyás fizetésnél, a készpénzszámolgatásnál pedig biztosan gyorsabb.

A mobilfizetés viszont a bankkártyás vásárlás ingyenességével szemben tranzakciónként 20 forintba kerül, ennyit számítanak fel ugyanis díjcsomagtól függetlenül az sms-ért. Emellett az mSzámla éves díja 690 forint. A szolgáltatáshoz bankkártya is társul, aminek díját az első évben elengedik.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet