A Telenor és a T-Mobile mobilfizetés-szolgáltatásra az FHB-val szerződött ügyfelei mostantól mobiltelefonjuk segítségével is kiegyenlíthetik vásárlásaik ellenértékét az ország bármely Spar, Kaiser's és Interspar üzletében. Az eljárás meglehetősen egyszerű: a kasszánál jelzi a vevő a pénztárosnak, hogy mobillal fizet, aki ezután a tranzakció elindításához elkéri mobilszámot vagy az azonosítót. Az azonosító átadása akár egy vonalkód leolvasásával is megtörténhet, még tovább egyszerűsítve a fizetési folyamatot. Ezt a vonalkódot az ügyfelek a szerződés után megkapják matrica formájában. A tranzakció elindítását követően kisvártatva megérkezik az üzenet a készülékünkre, amelyet a MobilFizetésben már megszokott módon az "mSzámlánk" kiválasztásával, majd a szolgáltatáshoz tartozó kód (úgynevezett mKód) megadásával lehet a mobilon jóváhagyni. Ezután a kassza kinyomtatja a blokkot. A fizetési folyamat a fejlesztők szerint nem hosszabb a bankkártyás fizetésnél, a készpénzszámolgatásnál pedig biztosan gyorsabb.
A mobilfizetés viszont a bankkártyás vásárlás ingyenességével szemben tranzakciónként 20 forintba kerül, ennyit számítanak fel ugyanis díjcsomagtól függetlenül az sms-ért. Emellett az mSzámla éves díja 690 forint. A szolgáltatáshoz bankkártya is társul, aminek díját az első évben elengedik.
