Erős hátveregetéssel kezdte Orbán Viktor miniszterelnök a Coop üzletlánc 15. születésnapján az ünnepi beszédét. Késve érkezett a Parlamentből és utolsó felszólalóként első körben az ünnepségen megjelent kereskedőkhöz és beszállítókhoz szólt: a gazdasági erejükhöz képest méltatlanul kevés szó esik az önök munkájáról és helyzetéről, problémáiról - fogalmazott. Majd megköszönte, hogy az ország finanszírozási stabilitásában részt vállalnak. Ami a Coop hálózatot, illetve a hálózatot működtető Co-op Hungary Zrt. születésnapját illeti, a miniszterelnök a magyar vállalkozások fontosságára hívta fel a figyelmet. Főként azért, mert a Coop tisztán magyar tulajdonban levő vállalat, s mivel jelentős piaci erővel, illetve tőkével bír, képes felvenni a versenyt a nemzetközi vállalkozásokkal is. Orbán úgy véli, attól, mert valami pusztán magyar, nem jelenti azt, hogy nem képvisel különösen nagy értéket. A Coopra vonatkozóan úgy fogalmazott, hogy az olyan tisztességes magyar vállalkozások, mint a cég, alapot jelentenek, amelyekre fel lehet építeni a megújuló és talpra álló magyar gazdaságot. Nem véletlenül mondta ezt a kormányfő, ugyanis maga is megjegyezte, hogy a Coop működése minden tekintetben gazdagítja az országot. Egyrészt a kiskereskedelmi modelljével több munkahelyet ad a munkavállalóknak, mint az alacsony létszámú modern kereskedelmi csatornák, másrészt jelentős mennyiségű magyar terméket kínál, erősítve a magyar termelői hátteret, nem utolsósorban pedig attól nem kell tartani, hogy a Coopnál keletkező profitot, ha csak ki nem kergetik, bárki is kivigye az országból.
A kormány programjában emellett igencsak felértékelődik a Coop üzleti modellje, hiszen maga a kormány véli úgy, hogy ebben az országban egymillió munkahely és egymillió bejelentett munkavállaló hiányzik. A Coop pedig a kiskereskedelmi modelljével 32 ezer embernek kínál munkalehetőséget.
A miniszterelnök szerint a Coophoz hasonló vállalkozások jelentik ma a sikeres magyar gazdaságot. Beszédének kezdeti gondolatait folytatva pedig igyekezett lelket önteni az utóbbi időben erősen megterhelt kereskedőkbe; kiemelte, a kormány tisztelettel tekint azokra a vállalkozásokra és vállalkozókra, akik vagy amelyek a válság alatt is képesek voltak talpon maradni egy olyan időszakban, amikor közgazdasági alaptételek porladtak el, és nemcsak itt, hanem az egész világon recessziós időszak kezdődött.
