A jelentős forgalmat generáló, nagy alapterületű modern kereskedelmi eszközök alkalmazásáról, tételesen a hipermarket építéséről beszélt Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke a Co-op Hungary Zrt. 15. születésnapján rendezett eseményen. Mint mondta: nem a hipermarkettől kell félni. Ez a kereskedelmi forma olyan forgalmat generál, amellyel a kereskedők jobb pozícióba kerülnek a beszerzéskor. Véleménye szerint érdemes szövetkezni és ilyen kereskedelmi csatornákat építeni. Ezt bizonyítja, hogy a Coop kiskereskedelmi hálózat megőrizte piaci erejét annak ellenére is, hogy ötéves fáziskéséssel szervezte újra önmagát. Demján szerint a magyar fogyasztási hálózatokat, amelyek a termelőtől az értékesítésig vezetnek, támogatnia kellene az államnak.
Mivel a Coop-hálózat tisztán magyar kézben levő lánc, a nála képződő profit külföldre menekítésétől nem kell tartani - véli Orbán Viktor miniszterelnök, aki méltatta a lánc gazdasági szerepét. Hozzátette: sajnos méltatlanul kevés szó esik a Coopról. A hálózat - amelyet a Co-op Hungary Zrt. franchise-rendszerben működtet - tavaly 510 milliárd forint konszolidált forgalmat ért el. A cégcsopot 30 ezer munkavállalónak teremt munkát és több mint 5 ezer üzletet lát el, ebből csaknem 3 ezer saját logós. A kiskereskedelmi piaci részesedése pedig 8 százalék.
