A LeasePlan Hungária, az egyik vezető hazai flottakezelő rendszeresen statisztikát készít a cégautóbírságokról. Mint legfrissebb összesítésükből kiderül: a büntetések meghatározó részét ugyan a mozgásban levő autók által begyűjtött közigazgatási bírságok teszik ki, de jelentős mennyiségű pénzbüntetést kapnak az egy helyben álló autók is. A parkolási büntetések összege 2009 első félévéhez viszonyítva ez év első felében közel 14 százalékkal csökkent. Minden hetedik bírságra költött forintot viszont már a várakozás közben kapott büntetésekre kellett befizetniük az üzemeltetőknek. Az autópálya-matricák hiánya miatti bírságokat - állítja a LeasePlan - sokszor egyszerű figyelmetlenség okozza. Éppen ezért a flottaüzemeltető már az éves matricák lejárta előtt igyekszik felhívni ügyfelei figyelmét az időben történő vásárlás fontosságára. Ennek is köszönhető, hogy a két félév összehasonlítását figyelembe véve e bírságok összege körülbelül a fele volt a korábbiaknak.
Növekedett viszont a közigazgatási bírságok összege, az ilyen jellegű büntetésekre 2010 első félévében - az előző év azonos időszakához képest - közel 13,5 százalékkal fizettek ki többet a járművek használói. A vállalat adatai szerint a vizsgált cégautósofőrök által kapott bírságok háromnegyedét a közigazgatási bírságok tették ki.
